Újdonságok, napi ige

Újdonságok, napi aktualítások és a Bibliaolvasó Útmutató (Losungen) napi igéi a honlapon.

Link Napi bibliai olvasmány
Az evangélikus bibliaolvasó útmutató napi igéi és napi rövid lelki olvasmány.
Link Az énekkar felvidéki szolgálata
Egyházközségünkből másodmagammal részt vettünk a Felsőszeliben 2019. szeptember 21-én rendezett missziós napon, a szlovákiai magyar evangélikusok találkozóján. Kapcsolatot kerestünk – és találtunk – az ottani magyarokkal. Ennek eredménye, hogy meghívást kaptunk; gyülekezetünk énekkarával Farnadon, egy vasárnapi istentiszteleten szolgálhassunk. November 3-án utazott 12 fős énekkarunk a gyönyörű helyen fekvő faluba.
Link Reformáció ünnepe 2019.
A komáromi gyülekezetek ebben az évben is megemlékeztek az őszi pünkösdről, a reformáció ünnepéről, amely igazi Krisztus ünnep volt minden résztvevő számára. Külön öröm, hogy ebben az évben is együtt tudtunk ünnepelni a római katolikus testvérekkel plébánosuk, Bros Gergely atya vezetésével. A református templomban tartott istentiszteleten igét hirdetett Menyesné Uram Zsuzsanna evangélikus lelkész. Énekkel szolgált a református és az evangélikus énekkar. A lelkipásztorok közös imádsággal és áldással zárták az alkalmat, majd a vendéglátó gyülekezet jóvoltából terített asztalok mellett folytatódhatott az együttlét.
Link Kerítésfelújítás 2019.
A gyülekezet - az egyházmegye és az önkormányzat anyagi támogatásával - az idén megvalósította régi álmát is, és felújította az utcafronton lévő kerítését. A városképet is rontó megbillent alapzat lebontásra került, és helyébe új lábazat épült. A vaskerítés felújítás után visszakerült régi helyére. A romos kőfal eltávolítását társadalmi munkában végezték a gyülekezet férfi tagjai. Az asszonytestvérek finom ebéddel várták a bontásban résztvevőket. Ennek a munkának néhány pillanatát őrizték meg a mellékelt fotók, és a kész alkotást is bemutatjuk.
Link Épületfelújítás 2019
2019. augusztusában elkezdtük az imaház tetejének felújításához szükséges felméréseket, valamint átépítettük az udvaron lévő kocsibeállót. A főként társadalmi munkában végzett munkálatok egyes munkafázisait az alábbi képek örökítették meg.
Link Közös, református-evangélikus istentiszteletek 2019. nyarán
2019 nyarának vasárnapjain - a komáromi református templom belső felújítása okán - a református gyülekezet tagjai az evangélikus imaházba jártak istentiszteletre. A 10 órakor kezdődő alkalmakon a két felekezet tagjai együtt ünnepeltek. Az igehirdetések felváltva hangzottak a gyülekezetekben szolgáló lelkipásztoroktól. A hónapok első vasárnapjain úrvacsorai közösségben lehettünk együtt. Képeink az augusztus első vasárnapi istentiszteleten készültek, amikor református keresztelőre is sor került.
Link Keresztény Ifjúsági Tábor - Győrság 2019. július 15-20.
Ebben az évben július 15. és 20. között került megrendezésre a hittanostábor Győrságon, a plébánián. A komáromi evangélikusokkal közösen tartott táborban mintegy negyvenen vettek részt. A kirándulásokkal, előadásokkal, akadályversenyekkel tarkított héten Isten igéje a gazdag ifjú története alapján szólt hozzánk. A fényképek igyekeznek valamit visszaadni a tábor áldott hangulatából.
Link „Hol szeretet és egyetértés, ott az Isten!”
2019. március 10-én, böjt első vasárnapján, különleges, kétnyelvű istentiszteleten vehettek részt a szlovák és magyar evangélikusok az észak-komáromi templomban. A szlovák-magyar istentisztelet egyháztörténeti jelentőségűnek mondható, mivel ilyen alkalom még nem volt a gyülekezetek életében.
Link Hálaadó istentisztelet - házaspárok megáldása a Házasság Hete alkalmából 2019
2019. február 10-én ünnepi istentisztelet keretében került sor a házaspárok megáldására. A szolgálatot Menyesné Uram Zsuzsanna lelkész végezte. 13 pár kért áldást házasságukra.
Link Ökumenikus istentisztelet és szeretetvendégség 2019.
Az Ökumenikus imahét keretében 2019. január 24-én az evangélikus gyülekezet volt a vendéglátó. Igét hirdetett Mészáros Sándor baptista lelkipásztor.
Link A Komáromi Városi Televízió beszámolója a 2019. évi ökumenikus imahétről

Link A gyülekezeti énnekkar adventi szolgálata Észak-Komáromban
2018. december 9-én, advent 2. vasárnapján az Észak-Komáromi evangélikus templomban szolgált a gyülekezet énekkara.
Link Hálaadás a 90 évért
2018. november 24-én ünnepi istentisztelet keretében adott hálát a gyülekezet megalapításának 90. évéért.
Link A Komáromi Újság beszámolója a 90 éves ünnepségről
A Komáromi Újságban cikk olvasható a gyülekezet ünnepségéről.
Link A Komáromi Városi Televízió beszámolója a 90 éves ünnepségről.

Link A 2018. november 3-i takarítás és festés néhány pillanata
November 3-án a gyülekezet tagjai kitakarították a lelkészlakást, kifestették a lépcsőházat, javították a javítandókat, rendbe tették a kertet, és az irattárat.
Link A régi honlap
A linkre lépve megtekintheti a korábbi honlapot.
Link Az egyházi esztendő
Egy német honlap segít eligazodni az egyházi esztendőben.
Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
« 2019. november »