Újdonságok, napi ige

Újdonságok, napi aktualítások és a Bibliaolvasó Útmutató (Losungen) napi igéi a honlapon.

Link Napi bibliai olvasmány
Az evangélikus bibliaolvasó útmutató napi igéi és napi rövid lelki olvasmány.
Link Épületfelújítás 2019
2019. augusztusában elkezdtük az imaház tetejének felújításához szükséges felméréseket, valamint átépítettük az udvaron lévő kocsibeállót. A főként társadalmi munkában végzett munkálatok egyes munkafázisait az alábbi képek örökítették meg.
Link Közös, református-evangélikus istentiszteletek 2019. nyarán
2019 nyarának vasárnapjain - a komáromi református templom belső felújítása okán - a református gyülekezet tagjai az evangélikus imaházba jártak istentiszteletre. A 10 órakor kezdődő alkalmakon a két felekezet tagjai együtt ünnepeltek. Az igehirdetések felváltva hangzottak a gyülekezetekben szolgáló lelkipásztoroktól. A hónapok első vasárnapjain úrvacsorai közösségben lehettünk együtt. Képeink az augusztus első vasárnapi istentiszteleten készültek, amikor református keresztelőre is sor került.
Link Keresztény Ifjúsági Tábor - Győrság 2019. július 15-20.
Ebben az évben július 15. és 20. között került megrendezésre a hittanostábor Győrságon, a plébánián. A komáromi evangélikusokkal közösen tartott táborban mintegy negyvenen vettek részt. A kirándulásokkal, előadásokkal, akadályversenyekkel tarkított héten Isten igéje a gazdag ifjú története alapján szólt hozzánk. A fényképek igyekeznek valamit visszaadni a tábor áldott hangulatából.
Link „Hol szeretet és egyetértés, ott az Isten!”
2019. március 10-én, böjt első vasárnapján, különleges, kétnyelvű istentiszteleten vehettek részt a szlovák és magyar evangélikusok az észak-komáromi templomban. A szlovák-magyar istentisztelet egyháztörténeti jelentőségűnek mondható, mivel ilyen alkalom még nem volt a gyülekezetek életében.
Link Hálaadó istentisztelet - házaspárok megáldása a Házasság Hete alkalmából 2019
2019. február 10-én ünnepi istentisztelet keretében került sor a házaspárok megáldására. A szolgálatot Menyesné Uram Zsuzsanna lelkész végezte. 13 pár kért áldást házasságukra.
Link Ökumenikus istentisztelet és szeretetvendégség 2019.
Az Ökumenikus imahét keretében 2019. január 24-én az evangélikus gyülekezet volt a vendéglátó. Igét hirdetett Mészáros Sándor baptista lelkipásztor.
Link A Komáromi Városi Televízió beszámolója a 2019. évi ökumenikus imahétről

Link A gyülekezeti énnekkar adventi szolgálata Észak-Komáromban
2018. december 9-én, advent 2. vasárnapján az Észak-Komáromi evangélikus templomban szolgált a gyülekezet énekkara.
Link Hálaadás a 90 évért
2018. november 24-én ünnepi istentisztelet keretében adott hálát a gyülekezet megalapításának 90. évéért.
Link A Komáromi Újság beszámolója a 90 éves ünnepségről
A Komáromi Újságban cikk olvasható a gyülekezet ünnepségéről.
Link A Komáromi Városi Televízió beszámolója a 90 éves ünnepségről.

Link A 2018. november 3-i takarítás és festés néhány pillanata
November 3-án a gyülekezet tagjai kitakarították a lelkészlakást, kifestették a lépcsőházat, javították a javítandókat, rendbe tették a kertet, és az irattárat.
Link A régi honlap
A linkre lépve megtekintheti a korábbi honlapot.
Link Az egyházi esztendő
Egy német honlap segít eligazodni az egyházi esztendőben.
Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
« 2019. szeptember »